TÜP BEBEK HAKKINDA AKLINIZDAKİ SORULARIN YANITI

TÜP BEBEK HAKKINDA AKLINIZDAKİ SORULARIN YANITI

Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen döllenme sonucunda tüp bebek tedavisi yapılır. Bazı durumlarda tedavinin iptal edilmesi gerekebilir. Hiç folikül gelişmemesi veya yumurtalıkların tedaviye beklenen yanıtı vermemesi gibi durumlarda tedavinin iptal edilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra eğer kişinin yumurtalık rezervi düşükse yumurta elde edilme mümkün olmayabilir. Olgun yumurta çıkmaması da meydana gelen problemlerden biri yeridir. Genel olarak toplanan yumurtaların önemli bir bölümü olgun olarak elde edilir. Ancak bazı durumlarda hiç olgun yumurta olmayabilir. Bunun yanı sıra döllenmemenin olmaması da meydana gelen problemlerden bir tanesidir. Yumurta ve spermlerde herhangi bir problem olmasa dahi döllenmenin olmama ihtimali meydana gelebilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Tüp Bebek için Dondurulmuş Yumurta Nakli

Polikistikover sendromuna yakalanan kimselerde bütün embriyoların dondurularak saklanması sağlanır. Bu sayede yüksek derecede gebelik oranı elde eden hastaneler bulunur. Anatomik yapısı vasıtasıyla rahim girişinde meydana gelen problemler, transfer zorluğuna sebep olabilir. Bunun yanı sıra sperm bulunamaması ve gebelik öncesi kanamaların meydana gelmesi de yaşanan problemler arasındadır. Yumurtaların ve spermlerin laboratuvar ortamında döllenmesi ile oluşturulan tüp bebek yönteminde uygulama sınırı bulunmaz. Ekonomik ve duygusal açıdan hazır olan aileler diledikleri kadar tüp bebek tedavisi uygulatabilirler.

Tüp Bebekte Başarı Oranı


Genellikle ilk üç tedavi de olumlu sonuç alınır. Embriyo transfer sayısının artması gebelik ihtimalini de artırır. Başarı şansı yaş ile de ilgilidir. 35 yaşından küçük olan kadınların tüp bebek tedavisinde hamile kalma şansı daha fazladır. 37 ila 44 yaş aralığında orta ihtimal, 44 yaşından sonrasında ise düşük ihtimal olarak tüp bebek sahibi olma şansınız vardır.