Stor Perde Çıkarmadan Temizlenir mi?

Stor Perde Çıkarmadan Temizlenir mi?

Pek çok kişi tarafından evlerde stor perdeler kullanılmaktadır, estetik açıdan oldukça güzel görünen, hem tül, hem de perde olarak kullanılan bu çok işlevli perdelerin temizlenmesi önemli bir konudur. Ayrıca stor perde yıkama da ciddi bir konudur. Mekanizmayı çıkarmadan perdenin tam anlamı ile temizlenmesi mümkün olmamakta ve sadece tozu alınabilmektedir. Etkili bir hijyen sağlanması amacı ile perdelerin profesyonel eller vasıtası ile temizlenmesi gerekmektedir.

Stor Perdede Kullanılabilecek Kimyasallar

Stor perdeler halk arasında kolalı olarak geçer. Perdelerin sert bir yapısı bulunmakta ve uygun kimyasal kullanılmadığında bu perdelerin yapısı bozulmakta ve dayanıklılıkları azalmaktadır. Bu sebeple stor perde yıkama işi için firmalardan destek almak gerekiyor. İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online kuru temizleme firmaları aracılığı ile stor perdelerinizi temizletebilirsiniz. Firma perdelerin kumaşlarına ve yapılarına uygun temizlik kimyasalları tercih edeceğinden dolayı temizlik işlemi de oldukça kaliteli ve profesyonel bir şekilde sağlanacaktır.

Stor Perde Çamaşır Makinesinde Yıkanır mı?

Stor perdeler tül perdeler gibi değildir. Bu görevi görüyor olsalar da yapıları oldukça farklıdır. Stor perde yıkama işlemi makinede yapılacak bir işlem değildir. Perdelerin düz bir zemine serilerek temizlenmesi gerekir. Ancak doğru teknikler uygulanmadığında ve doğru kimyasallar kullanılmadığında perdeler zarar görecektir. Bu sebeple firmalardan destek alabilirsiniz. Online kuru temizleme firmaları aracılığı ile perdelerinizi mükemmel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu işlem için firma tarafından makul fiyatlar talep edilmektedir.