Hava Ayırıcıların Çalışma Prensibi

Hava Ayırıcıların Çalışma Prensibi

Hava Ayırıcı Ne İşe Yarar?

Hava ayırıcı çalışma prensibini sizler için açıklamaya çalıştık. Öncelikle hava ayırıcının aktif bölümü paslanmaz çelik sacdan oluşur. Bu paslanmaz çelik saclar gövdenin içinde radyal biçimde yerleştirilmiştir. Sirkülasyonda sorun olmayacak şekilde su akışını kesip güçlü bir türbülans yaratır. Oluşan türbülans hareketli hız ve basınçta değişmelere neden olur. Bu değişimler mikro hava kabarcıklarının salınmasına sebep olacaktır. Mikro kabarcıklar genişletilmiş metal yüzeylerinde birikme durumuna gelecektir. Web sitemizi https://www.vefaheat.com/separatorler/hava-ayirici/ ziyaret edebilir ürünlerimizi yakından inceleyebilir fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Kabarcıklar bir araya toplandığında metal yüzeylerinde hidrostatik itme gücü metal yapıya yapışma gücünü geçtiğinde üst bölümde hava odasında toplanır ve yüzdürme ile ortaya çıkan hava hacmi hava atma ventilini çalıştırıp fazla havayı dışarı atmaktadır.

Hava Ayırıcı Fiyatları

Hava kabarcıkları ısıtma sisteminde ve bütün tesisat borularında korozyona sebep olduğu gibi pompalarda ve tesisatta yıpranmalara ve çatlaklara neden olmaktadır. Bunun yanında hava kabarcıkları basınç altında sıcaklık arttığına ortaya çıkmaktadır. Hava ayırıcı hava kabarcıklarını özel metal dolgu malzemesinin yüzeyinde toplayarak dışarı atar. Böylece hava kabarcıklarının sebep olduğu arızalar önlenerek sistemin sağlıklı çalışmasına imkân vermektedir. Hava kabarcıkları tesisat borularından ve radyatörlerde acayip seslere de sebep olmaktadır.

Hava Ayırıcının Kullanım Alanları

  • Merkezi ve bireysel ısıtma sistemleri
  • İklimlendirme ve soğutma sistemleri
  • Yerden ısıtma sistemleri gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Hava ayırıcı fiyatları hava ayırıcının kullanıldıkları alana ve kullanım amacına uygun boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Hava kabarcıklarının yarattığı olumsuzlukları önlemek adına hava ayırıcı düzenli ve periyodik olarak bakımı yapılmalıdır. Düzenli ve periyodik bakımı yapılan hava ayırıcılarda oluşabilecek sorunlar önceden engellenebilir. Hava ayırıcılar ilgili daha detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.