Hac ve Umrenin Farkı Nedir?

Hac ve Umrenin Farkı Nedir?

Hac ibadetleri senede bir gün kurban bayramı ve arife günü yapılır, Hac ibadeti dinimizde İslam’ın beş şartından birisi ve farz ibadettir. Ülkemizde ve dünyada hac vazifesi için Müslümanların aşırı talepleri vardır. Bu yüzden kura sistemi ile ancak hacca gidilebiliyor. Ancak bu kutsal toprakları görmeye ve mübarek yerlere yüz sürmeye engel değil. İşte umre ziyaretleri ile kutsal topraklara olan özleminizi giderebilir ve sünnet sevabı alabilirsiniz. Bu ziyaret boyunca hacca gidenlerin gittiği, gördüğü dini önem taşıyan her şeyi görüp her yeri ziyaret edebilirsiniz.

Umrede İhrama Girmek İçin Belli Bir Zaman Sınırı Var MI?

Hac mevsimi dışında yılın istediğiniz vaktinde umre ziyareti yapabildiğiniz gibi ihrama girmek için de belli bir zaman veya saat sınırlaması yoktur. Özellikle ilk defa umreye gidenlerin bu konuda profesyonel tur hizmeti almaları ibadetlerini doğru olarak yapmaları zamanı verimli kullanabilmeleri için son derece önemli. Mekke’de yapılan bir ibadettir. İhrama girmek, tavaf ve say yapmak, tıraş ve telbiye getirmek umrenin önemli kurallarıdır.

Mikat Yeri Ne Demek?

Umreye niyet etmek ve ihrama girmek için gidilen yerdir. Mekke sınırları içerisindedir. Niyet edildikten sonra telbiye ile kabeye doğru say ve tavaf için yola çıkılır. Güvenilir uygun fiyatlı tur hizmetleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.