Hurda Demir Nerelerde Alınır?

Hurda Demir Nerelerde Alınır?

Hurda demir özellikle otomotiv, raylı sistemler, uçak bakım, beyaz eşya vb üretiminin fazla olduğu sanayi bölgelerinde yoğun bulunur. Bu sebeple bu tür materyalleri işleme gücüne sahip firmalar alım satım işlemlerini yapmaktadırlar. Her türlü materyal toplayan toplayıcılardan ziyade özellikle belli bir tür toplayan toplayıcılarla alışveriş yapmak satacak olduğunuz ya da değerlendirmek istediğiniz materyalin değerinde alınması konusunda daha sağlıklıdır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Hurda Demir Nasıl Değerlendirilir?

Hurda demir çoğunlukla işlenmiş demirlerin paslanması, şeklinin bozulması, ya da her türlü şekilde artık kullanılamayacak hale gelmesi sonucu oluşan malzemelerdir. Artık kullanılamayacak hale gelen demirden her türlü materyalin çeşitli yollarla geri dönüşümünün sağlanması ya da toplayıcı firmalar tarafından alım satımı yapılmaktadır. Bu materyallerin geri dönüşümü doğaya zarar vermeden, demirlerin çeşitli yollarla eritilerek yeniden şekillendirilmesiyle olur. Belli koşullarda ve sıcaklıkta eritilen demir parçalar, kullanım amacına göre yeniden şekillendirilip kullanıma uygun hale getirilir ve yeniden kullanıma hazır hale geldiklerinde bu alanda yeniden pazarlanmaya da uygun hale gelmiş olurlar.

Hurda Demir Alımı


Hurda demir alımı öncelikle KG üzerinden değerlendirilerek yapılır. Alınacak ya da değerlendirilecek olan materyallerin kullanım durumundan ziyade ağırlığı önemlidir. Ağır ve taşıması zor olan bir madde olduğu için alım satımı gerçekleştirilecek olan firmaların ve satıcıların fiyat ve malzeme konusunda anlaşması sonucunda firmanın adrese gereke malzemeleri almasıyla alışveriş gerçekleşir. Her türden hurda alım satımının yapıldığı, istediğiniz alanda değerlendirilen ve parçalanmış ya da parçalanacak olan her türlü eşyanızın içinden istediğiniz parçayı alabilir, tamir edilebilecek olan parçaların sizde kalmasını belirterek sadece satmak istediğiniz kısmı satabilirsiniz.