Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Tesisat borusu ve elektrik kablosu gibi genellikle binaların altyapı sistemlerine entegre edilen donatıların iki döşeme arasında döşenmesine olanak sağlayan yükseltilmiş döşeme sistemleri, bu özellikleri sayesinde birçok sektör için avantajlı bir durum oluşturur. Eski ve yeni tüm binalarda uygulanabilen bu sistemler, mevcuttaki zemin üzerine döşeme ayakları ile yükseltilen farklı bir döşemenin uygulanması prensibine dayanır. Kablo ve boru gibi tesisatların yoğun olarak kullanıldığı bu sistemde kullanıcılar, yuvarlak deliklerle özel olarak üretilen paneller sayesinde kablo ve boruların çok kolay bir şekilde yenilenmesini, değiştirilmesini ve onarılmasını sağlar.

Kablo ve Boru için İnşaat İşlerine Son

Geçmişte kablo ve boru gibi tesisatların taşınması için inşaat işlerine gerek kalırdı. Bu durum hem zaman hem de para kaybına yol açardı. Yükseltilmiş döşeme sistemleri ile kullanıcılar, yerleşim planına bağlı kalmadan, istedikleri biçimde kablo ve boru gibi tesisatlar üzerinde hakimiyet kuruyor. Kullanım amacına ve gereksinimlere bağlı olarak farklılaşan seçenekler de çeşitli kategorilere ayrılıyor. Bu uygulamalardan genelde ofisler için kullanılan seçeneklere beton özlü yükseltilmiş döşeme adı veriliyor. Entegre kilit sistemine dayanan bu döşeme sistemlerinde yuvarlak deliklerle üretilen paneller kullanım kolaylığı sağlıyor. PVC veya karo halı gibi farklı üst yüzey döşeme malzemeleri ile kaplanabilen beton özlü seçenekler korozyona karşı oldukça dayanıklıdır.

Köpüklü Çimento ile Doldurulan Yükseltilmiş Paneller

Ofis yaşamını daha konforlu ve işlevsel hale getiren beton özlü paneller, köpüklü çimento ile doldurularak kalıp şeklinde monte edilebilir. Vidalar vasıtasıyla gerçekleştirilen montaj işlemi sonrasında ayaklarınız yere çok daha sağlam basacak. Çünkü; bu ürünler epoksi boya kaplamalıdır. Bu özelliği ile korozyona karşı oldukça dirençli olan seçenekler, yüksek basınçlı pompa ile uygulanan çimento uygulaması ile sağlamlığını uzun yıllar boyunca korur. Özellikle ofis ortamında kullanılan ürünler eski ve yeni tüm binalara uygulanabilir. Ürünlere ulaşmak isteyenler internet sayfaları üzerindeki sektörün öncü online firmalarını tercih edebilir. Bu sayede ileriki dönemlerde yapılacak değişiklikler için inşaat işlerine gerek kalmadan minimum bütçeyle maksimum sonuçlar elde edilir.